YYÜ Öğrenci Konseyi tarafından, küçük yaşta beyin felci teşhisi konulan ve yürüyebilmesi için tedavi masraflarında 100 bin liraya ihtiyaç duyulan 4 yaşındaki Yusuf Talha Erkek adına bir yardım gecesi düzenlendi.

Gecede açılış konuşmasının ardından Yüzüncü Yıl Üniversitesi Genel Sekreteri Yusuf Uzun, duyduğu gururu ve mutluluğu dile getirdi. Düzenlenen gecede; Metin Barlık konserinin ardından, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tiyatro ve Halk Oyunları Topluluğu aynı zamanda Halk Oyunları Bölümü tarafından sergilenen tiyatro gösterisi ve halk oyunları da yer aldı.

Destek sağlayan öğrenciler için sürpriz çekilişler ve ödüllü sorular ile hediyeler verildi. Gecenin sonunda duygularını ve teşekkürlerini dile getirmekte zorlanan Yusuf Talha'nın annesi Esma Erkek, "Bundan 12 gün önce benim oğlumun doğum günüydü. Anneannesi bir askılı pantolon almıştı. Tek istediğim bu pantolonu onun üzerinde ayakta iken görebilmek. Buna vesile oldunuz. Hepinize çok teşekkür ederim. Ne söyleyeceğimi bilmiyorum" diye devam ederken, Öğrenci Konseyi Başkanı Emre Karaduman, "Minik Talha'nın tedavi masraflarını karşılamak için çıktığımız bu yolda bizi yalnız bırakmayan ve desteğini esirgemeyen tüm öğrenci arkadaşlarımıza, bizlere bu aşamada gönüllü yardımcı olan başta halk oyunları ve tiyatro topluluğumuz başta olmak üzere tüm topluluklarımıza, hediyeleri ile geceyi cazip kılan tüm kurumlarımıza ve duyarlı halkımıza yürekten teşekkür ederim. Tüm arkadaşlarımın gönlündekiler şu an benim dilimde, tüylerimiz diken diken. Çok mutlu ve gururluyuz" dedi.