Her anımız SOSYAL, Her yanımız SORUMLULUK Etkinliğimiz

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Öğrenci Konseyi olarak, düzenlediğimiz etkinliğin tüm gelirini YYÜ Burs Koordinatörlüğüne bağışladık.

        Salonun tıklım tıklım dolduğu etkinlikte Konsey başkanı emre karadumanın kısa bir konuşmasından sonra Tiyatro Topluluğu sahnelediği skeçlerle seyircileri güldürdü. 

 

Hemen sonra mikrofonu devaralan ROCK Topluluğu salonu büyük bir coşkuya sardı.Yaklaşık 40 dk boyunca 10 a yakın şarkın söyleyen Rock topluluğu da sık sık seyircilerden olumlu bir şekilde etkinlendiğini belirtti.

 

Daha sonra Van'daki çeşitli esnafların da sponsorluğunda  bir çekiliş düzenlendi.Çekilişte anlaştığımız esnaflardan yemek, çay, kahve sözleri aldık.Salona girişte her öğrenciye numaralar verildi.

 

Konsey başkanımız içinde bütün numaların olduğu bir torbada çekilişleri yapıp ödülleri dağıttı.

 

Daha sonra son olarak Halk Topluluğu da çeşitli oyunlarla gösterilerini sundular ve sonunda seyircilerle beraber halay çektiler. Gecemizde Üniversitemiz Genel Sekreteri Prof. Dr. Sn Yusuf Uzun da bir konuşma yaptı.

 

Son olarak Konsey başkanımız salonu dolduran  tüm öğrencilere Öğretim üyelerine teşekkür etti ve şunları kaydetti:

 

 Yuzuncu Yil Universitesi Ogrenci Konseyi ve Topluluklari olarak alisilmisin disinda fakat sonucunu bekledigimiz Bir etkinlige daha imza attik. Tiyatro Toplulugumuz 3 oyunla sahne aldi, Rock Toplulugumuz 10 coskulu sarkiyla bizleri bulusturdu, Halk oyunlari toplulugumuz da Harika bir yarim saat yasatti bizlere. Il merkezindeki degerli esnaflarimizin spnsorluguyla cekilisler yapip programa katilan arkadaslarimiza hediyeler verdik. Programimiz yardim amacli yapilmisti, haftaya yapacagimiz kermesle beraber gelirlerini Yuzuncu Yil Universitesi Burs Koordinatorlugune bagislayacagiz.

 

Basta Rektorumuz Prof. Dr. Peyami Battal olmak uzere destek veren hocalarimiza- buyuklerimize, adini yukarda zikrettigim topluluklarla beraber Turizm, Antropoloji, Sanat Tarihi, Felsefe, Genc Ekonomistler ve destek veren diger topluluklarimiza, ekibimize ve en onemlisi programin hem gayesi hem dayanagi arkadaslarimiza tesekkur ederiz.